Posted inPorady

Montaż rolet rzymskich do ramy okna

admin/Posted on /Comments Off
Rolet rzymskie Poznań

Roleta rzymska to piękna ozdoba okna, którą stosuje w oknach coraz więcej osób. Rolety rzymskie polecane są zwłaszcza tym, którzy z różnych względów nie chcą w swych domach stosować standardowego wystroju okna w postaci firan i zasłon. Decydując się na montaż rolet, ważny jest odpowiedni dobór sposobu ich montażu. Jeśli nie chcemy niszczyć ścian ani sufitu idealnym będzie montaż do ramy okna. Jak go przeprowadzić? O czym trzeba pamiętać?

Jak dobrać rodzaj rolety rzymskiej do pomieszczenia?

W przypadku rolet rzymskich producenci rolet zadbali o różnorodność ich wykończeń, w zależności od charakteru pomieszczenia, w którym mają być montowane. Rolety rzymskie cenione są za ich dekoracyjny charakter i duży wybór wzorów. Na rynku mamy bowiem rolety rzymskie z falbaną prostą, rolety rzymskie z falbaną, oraz rolety z falbaną i z falą. Można je z powodzeniem montować w salonie, pokoju dziennym, sypialni, jak również w nowoczesnej kuchni. W zależności od funkcji pomieszczenia można wybierać materiały grubsze, cieńsze mniej lub bardziej wzorzyste, które mogą pełnić jedynie funkcję separującą przed spojrzeniami osób postronnych, bądź dodatkowo chronić pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem. Ważne, aby sposób montażu współgrał z wnętrzem i rolą, jaką rolety mają pełnić w pomieszczeniu. Jeśli zależy użytkownikom na szybkim i bezproblemowym montażu, rozwiązaniem będzie bezinwazyjny montaż rolet rzymskich do ramy okna.

Kiedy zdecydować się na montaż bezinwazyjny?

W przypadku np. wynajmowanego mieszkania, czy też lokalu użytkowego wszelkie próby ingerencji w ściany pomieszczeń mogą wiązać się z problemami. Dlatego chcąc mieć nowoczesne, eleganckie wnętrza i niebanalne wykończenie okien warto: po pierwsze – postawić na rolety rzymskie, po drugie – zdecydować się na bezinwazyjny szybki i bezproblemowy montaż rolety rzymskiej do ramy okiennej.

Montaż do ramy okna przy pomocy uchwytów bezinwazyjnych to również rozwiązanie dla tych, dla których problemem jest wiercenie otworów w ramie. Trzeba jednak pamiętać, że montaż ten możliwy jest, tylko jeśli nie ma na oknach wywietrzników.

Montaż rolety rzymskiej do ramy okiennej

W przypadku montażu bezinwazyjnego najtrudniejsza część montażu to wyznaczenie symetrycznych punktów mocowania uchwytów na rolety. Wykorzystuje się do tego celu poziomicę i miarkę. Następnie mocuje się uchwyty z pomocą kleju lub taśmy montażowej. Po tej operacji przychodzi czas na założenie drążka z roletą i zabezpieczenie końcówek wraz z założeniem maskownicy. Jeśli w oknie są wywietrzniki, rolety rzymskie montujemy na ramie okna w sposób inwazyjny, pamiętając, że cały osprzęt rolety zajmuje około 4 cm wysokości.


X
Call Now ButtonDarmowy pomiar