Posted inPorady

Roleta sama się opuszcza, co zrobić?

admin/Posted on /Comments Off
rolety rzymskie

ROLETA SAMA SIĘ OPUSZCZA, CO ZROBIĆ?

Rolety wewnętrzne coraz częściej goszczą w naszych domach. Są nie tylko praktyczne, ale również niezwykle efektownym wykończeniem wnętrz. Mnogość rozwiązań sprawia, że pasują zarówno do mieszkań urządzonych w stylu nowoczesnym, jak i tradycyjnym. Jednak zdarza się, że po pewnym czasie użytkowania dotychczas niezawodnie działające rolety zaczynają szwankować. Mechanizm rolety zacina się lub – co gorsza – roleta zaczyna sama opadać. Co zrobić z opuszczającą się roletą? Czy jest dla niej ratunek?

Dlaczego roleta sama się opuszcza?

Przyczyn samoczynnego opadania rolety należy upatrywać w mechanizmie rolety. Nim podejmiemy decyzję, co począć z felerną roletą, musimy dokładnie przyjrzeć się jej częściom składowym:

  • kasecie
  • rolce
  • mechanizmowi łańcuszkowemu
  • systemowi mocowania.

Problemy z roletą pojawiają się o wiele częściej, by nie powiedzieć wprost: najczęściej, gdy roleta była montowana samodzielnie. Nieumiejętne osadzenie rolety w oknie z czasem doprowadzić mogło np. do wytarcia się mechanizmu blokującego i tym samym samoczynnego opadania rolety pod wpływem działającej nań siły grawitacji.

Jak poradzić sobie z opadającą roletą?

Ratunkiem w przypadku zaobserwowania tego typu problemów, może być wymiana elementu mechanizmu, który został uszkodzony. Chcąc mieć pewność, że demontując roletę, nie uszkodzimy czegoś jeszcze, dobrze jest skorzystać z pomocy fachowców. Pierwsze kroki warto skierować do sklepu, w którym zakupiliśmy roletę. Istnieje duża szansa, że sklep będzie dysponować kontaktem do sprawdzonych, godnych polecenia firm serwisowych. Jest to szczególnie ważne, gdy do usterki rolety dojdzie w okresie gwarancyjnym. Sprawdzona firma zajmująca się serwisem i montażem rolet oceni właściwie nie tylko miejsce uszkodzenia, ale oceni też opłacalność naprawy względem zakupu nowego zestawu rolet.

Na koniec przypominamy, kluczem do bezawaryjnego działania rolet przez wiele lat, jest właściwe ich użytkowanie: bez szarpania, czy zbędnego zaglądania do kasetki. O ich trwałości decyduje też jakość użytych do produkcji rolet materiałów. Zakup tanich rolet niewiadomego pochodzenia jest może okazją, ale na dłuższą metę zazwyczaj jest przyczyną rychłych problemów z użytkowaniem rolet.


X
Call Now ButtonDarmowy pomiar