Posted inPorady

Rolety na okna z łukiem

admin/Posted on /Comments Off
rolety rzymskie

Rolety na okna z łukiem

Rolety to efektowny, praktyczny i modny sposób wykończenia okna. Współcześnie wiele domów budowanych jest z tzw. oknami z łukiem, które nadają budowli nietuzinkowego wyglądu. Jakie i czy w ogóle można stosować rolety na okna z łukiem? Przekonajmy się.

Dobrze dobrana roleta to nie tylko doskonała ochrona przed słońcem i przegrzewaniem się wnętrza. To, jak wspomnieliśmy, wyjątkowy sposób dekoracji pomieszczeń. Wyzwaniem dla producentów rolet są wszelkie nietypowe kształty okien jak okna łukowe, okrągłe, trójkątne czy trapezowe. Popularność tego typu rozwiązania architektonicznego z roku na rok rośnie.

Rolety plisowane idealne na półokręgi i kształty nietypowe

Spośród wielu rodzajów rolet w przypadku nietypowych kształtów okien sprawdzą się rolety plisowane. Ich konstrukcja i wytrzymały materiał sprawiają, że jest to sprawdzone rozwiązanie pozwalające cieszyć się intymnością w domu przez lata. Co ważne nowoczesna technologia umożliwia sterowanie zdalne roletą przy użyciu pilota, co docenią właściciele budynków z oknami trudno dostępnymi.

Aby roleta spełniała swą funkcję zarówno ozdobną, jak i ochronną należy dobrze zwymiarować okno. W przypadku okna z łukiem musimy podać dokładny promień osi łuku oraz wysokość cięciwy osi łuku.

Rolety na wymiar to rozwiązanie szyte na miarę

Łuki i owale to rodzaje okien, na których montaż rolet dobrze zlecić specjalistom. Nie dość, że na usługę będziemy mieć gwarancję, to zyskamy pewność, że roleta będzie działała bez zakłóceń, zacinania się, czy odkształcania z upływem czasu. Rolety do okien o nieregularnych kształtach najbezpieczniej kupować na konkretny wymiar. Dobrze, jeśli przed zakupem skontaktujemy się z dostawcą osłon okiennych, celem uzgodnienia i dobrania właściwej techniki pomiaru. Błąd na tym etapie uniemożliwi poprawny zadowalający pod względem wizualnym montaż rolety.

Swego rodzaju półśrodkiem będzie zastosowanie rolet wolnowiszących montowanych na ścianie nad oknem. Jednak najbardziej efektowne wykończenie wnętrza uzyskamy przy użyciu plisy okiennej, które można wykonać pod dowolny wymiar i kształt okna. Za plisami przemawia też fakt, iż są montowane bezpośrednio w oknie i mają możliwość regulacji zarówno od dołu, jak i od góry. Pozwala to na dowolność regulowania natężenia światła w pomieszczeniach.


X
Darmowy pomiar