Posted inPorady

Rolety rzymskie odmienią każde wnętrze

admin/Posted on /Comments Off
rolety rzymskie

Chcesz odmienić wystrój swojego mieszkania? Zacznij od okien. Rolety rzymskie to niezwykłe ozdoby okienne, które potrafią podkreślić charakter każdej przestrzeni mieszkalnej. Idealnie komponują się zarówno z nowoczesnymi, jak i klasycznymi wnętrzami.

Elegancja i Praktyczność

Rolety rzymskie nadają wnętrzu elegancji i tworzą przyjemną atmosferę. Skutecznie łagodzą intensywne światło z zewnątrz, a ich tkaniny są łatwe w utrzymaniu czystości. Montaż jest prosty, a regulacja odbywa się za pomocą łatwego w obsłudze łańcuszka, co sprawia, że warto wybrać rolety rzymskie.

Funkcje Rolet Rzymskich

Przy wyborze rolety rzymskiej warto zastanowić się, jaką funkcję ma pełnić. Mogą być wybierane ze względu na ich stylowy wygląd oraz różnorodność: tkaniny, kolorystyki, faktury, wzory i style. Dzięki szerokiej ofercie, rolety rzymskie pozwalają stworzyć własny, wymarzony projekt. Często są wybierane jako ozdoba, która zapewnia prywatność, redukuje ostre światło z zewnątrz lub zapewnia półmrok w pomieszczeniu.

Montaż i Obsługa

Montaż rolet rzymskich zazwyczaj odbywa się nad oknem lub na suficie. Uchwyty montuje się około 30 cm nad oknem, a szynę mocno zaciska, aż usłyszy się charakterystyczne kliknięcie, które oznacza prawidłowe zawieszenie rolety.

Opuszczanie i podnoszenie rolety odbywa się za pomocą łańcuszka. Można ją zatrzymać na dowolnej wysokości. W czasie podnoszenia roleta układa się w harmonijkę, a na dole można dodać ozdobne wykończenie, takie jak ozdobny pas, frędzle lub falbany, zależnie od gustu i wystroju salonu.

Rolety rzymskie różnią się między sobą sposobem układania fałd w czasie opuszczania i podciągania. Rolety austriackie tworzą stylową falę, która często jest zakończona dekoracyjną falbaną, idealnie pasującą do romantycznych wnętrz.


X
Call Now ButtonDarmowy pomiar