Posted inPorady

Rolety rzymskie pomysłem na aranżację wnętrza

admin/Posted on /Comments Off
rOLETY RZYMSKIE

ROLETY RZYMSKIE POMYSŁEM NA ARANŻACJĘ WNĘTRZA

Wykończenie okna roletą rzymską to zaraz za roletami bambusowymi jeden z najelegantszych sposobów dekoracji okna. Rolety rzymskie są wykonane w zupełnej innej technice niż powszechnie stosowane, chociażby rolety kasetowe. Są one produkowane z delikatniejszych tkanin, które pełnią funkcję firanki. Rolety kasetowe są uszyte z grubszych materiałów, mają być alternatywą dla zasłon. Polecane są zarówno do salonów, kuchni, jak i pomieszczeń biurowych. Bogate wzornictwo, różnorodność faktury materiału i duża ilość dostępnych kolorów pozwala dobrać model rolet rzymskich do wystroju wnętrz. Rolety mogą mieć różne wykończenie. Na rynku dostępne są rolety:

  • bez falbany,
  • z falbaną z falą,
  • z falbaną prostą.

Dlaczego rolety rzymskie, a nie kasetowe?

Za roletami rzymskimi przemawia ich nietuzinkowy wygląd. Jak żadne inne przesłony okienne pasują niemal do każdego wnętrza. Idealnie sprawdzają się w małych i dużych pomieszczeniach. Możliwość wyboru mechanizmu sznurkowego lub koralikowego powoduje, że chętnie rolety rzymskie wykorzystywane są w aranżacji wspomnianej kuchni czy pokoju dziennego. Niebanalne wzory tkanin można dobierać według uznania czy to do poduszek, mebli tapicerowanych czy innych dodatków wnętrzarskich.

Nie chcę firanek – co w zamian?

Dla tych, którzy ze względów zdrowotnych bądź estetycznych nie chcą mieć w swoim domu firan, roleta rzymska sprawdzi się w 100%. Zaleca się, aby dobierać grubość i rodzaj tkaniny użytej do produkcji rolety rzymskiej do funkcji pomieszczenia, w którym będą zamontowane:

  • sypialnia – zaleca się grubsze i cięższe materiały, które będą ograniczać dostęp światła do wnętrza. Zaciemniona sypialnia sprzyja wypoczynkowi, stwarza atmosferę relaksu,
  • pokój dzienny, salon – dobrze sprawdzą się półprzezroczyste rolety rzymskie, które spokojnie można łączyć ze zasłonami,
  • pokój dziecięcy – tu z pewnością warto postawić na pastele i motywy baśniowe. Te pierwsze sprawdzą się w pokojach dzieci starszych, które lada chwila będą dążyć do zmiany aranżacji swojego kąta w pokój młodzieżowy.

Wybierając rolety, musimy zwrócić uwagę na kolor i przepuszczalność światła. Źle dobrany model rolety może sprawić, że pomieszczenie będzie ponure, nawet mimo zastosowania żywych kolorów ścian czy dodatków. Dodatkowo stosując odpowiednie wykończenie rolet spośród wspomnianych rodzajów, możemy stworzyć niezwykle interesujące, efektowne aranżacje.


X
Call Now ButtonDarmowy pomiar