Posted inPorady

Wymiana materiału w rolecie kasetowej – czy jest możliwa?

admin/Posted on /Comments Off
Rolety materiałowe

Mechanizm rolet kasetowej wymaga poświęcenia uwagi

Decyzja jest niemal oczywista. Na pierwszy rzut oka WYMIANA MATERIAŁU W ROLECIE KASETOWEJ – CZY JEST MOŻLIWA?

Rolety kasetowe to niewątpliwe ozdoba każdego wnętrza. Szeroka gama kolorów, wzorów sprawia, że goszczą one w coraz większej liczbie domów i mieszkań.

Zwykle kupując rolety, dobieramy je tak, aby pasowały fasonem do charakteru pomieszczenia i funkcji, jaką ono pełni. Co jednak zrobić, gdy rolety z upływem lat stracą na wyglądzie? Mimo że materiał rolet jest zmywalny, nie usunie się z nich każdej plamy, zabrudzeń. Remont, zmiana koloru ścian sprawiają, że rolety przestają pasować stylem, designem do wnętrza. Czy lepiej jest wymienić całą roletę? Czy może spróbować wymienić jedynie materiał w rolecie kasetowej?

wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem będzie kupić materiał i wymienić „zużyty” na nowy. Jednak już podczas poszukiwań materiału pojawiają się wątpliwości. Wymiana materiału to zupełnie coś innego niż montaż rolet, który ze spokojem możemy przeprowadzić sami. Wymiana materiału w rolecie kasetowej jest możliwa, ale wymaga sporej wprawy, wyczucia i dokładności w przeprowadzaniu tych czynności. Mechanizm rolet kasetowych jest bowiem niezwykle delikatny i podatny na uszkodzenia.

Brak wprawy w rozbieraniu go na elementy pierwsze może spowodować uszkodzenia konstrukcji systemu nośnego w rolecie.

Kupując roletę, nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że główną składową ceny rolety jest cena materiału. Koszt i opłacalność wymiany materiału w rolecie względem zakupu nowej rolety trzeba przedyskutować, dokładnie przemyśleć. Biorąc pod uwagę ceny nowych rolet, może się okazać, że koszt zakupu interesującego nas materiału wraz z ceną robocizny niewiele będzie się różnił do kupna nowej rolety.

Kiedy kupić nową roletę, a kiedy wymienić materiał?

To trudne pytanie, na które nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Jeśli rolety kupiliśmy niedawno i potrzebujemy zmienić kolor materiału, z pewnością wymiana materiału będzie lepszym rozwiązaniem. Gdy używamy danych rolet już jakiś czas, ich mechanizm jest już znacznie wyrobiony. W tym przypadku bezpieczniej będzie rozważyć zakup nowej rolety. Każde rozkręcanie, skręcanie mechanizmu rolet może spowodować, że nie będą one tak niezawodne, jak nowe. Postęp technologiczny w tej branży jest całkiem dynamiczny. Dlatego zakup nowych rolet, będzie lepszym rozwiązaniem, gdy zależy nam na zmianie koloru rolet, czy wymianie zniszczonego materiału na nowy.

Zapraszamy do kontaktu z nami https://www.studiorolety.pl/


X
Call Now ButtonDarmowy pomiar